Zioła w Praktyce

Specjalizuje się głównie w chorobach układu hormonalnego i immunologicznego. Jednak w swojej praktyce zawsze znajduje czas dla każdej  osoby, niezależnie od rodzaju dolegliwości.

 

W procesie leczenia staram się używać ziół głównie europejskich, lub takich, które pochodzą z innego rejonu, ale uprawiane są w Europie.Biorę pod uwagę zarówno jakość jak i pochodzenie ziół, dlatego też zioła których używam pochodzą ( w głównej mierze) z  ekologicznych i biodynamicznych upraw. W ten sposób unikam negatywnego wpływu wielu związków chemicznych i pestycydów, zawartych w konwencjonalnie  uprawianych ziołach, na zdrowie pacjenta. Takie podejście zapewnia też minimalny wpływ na ekosystem. Czasami sięgam po zioła z innej strefy klimatycznej, jeżeli jest to niezbędne dla pacjenta i dane zioło pochodzi z zaufanego źródła.

Do leczenia wykorzystuję w głównej mierze tynktury (alkoholowy wyciąg z suszonych ziół) oraz intrakty (alkoholowy wyciąg  ze świeżych ziół) .Są to stężone alkoholowe wyciągi z ziół,  które są dopuszczone przez MHRA (Medicines & Healthcare products  Regulatory Agency) i licencjonowane w ramach europejskiej  dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych.

Dodaj komentarz